مصاحبه خبرگزاری برنا با دکتر سپیده گلیجانی مقدم مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک

مصاحبه خبرگزاری برنا با دکتر سپیده گلیجانی مقدم مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک
دکتر سپیده گلیجانی مقدم مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک و دبیر شورای راهبردی کمیته ملی المپیک گفت: تاکنون 2500 شی به موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک اهدا شده است.
به گزارش برنا، مقدم در گفت و گو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور از اقدامات انجام شده در این موزه و همچنین برنامه های آتی این مجموعه صحبت کرد.
 
مدیر موزه ورزش در خصوص اهداف اصلی موزه ملی ورزش گفت: هدف اصلی راه اندازی این موزه حفظ و صیانت از ارزش های ورزشکاران و میراث ورزش بوده است. همچنین ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی، ترویج شعار المپیک و معرفی تاریخ کهن ایران از دیگر اهداف این موزه است.
 
وی ادامه داد: تاکنون 114 سردیس پیشکسوتان و قهرمانان نامدار ساخته شده است که از این عدد تعدادی مربوط به مدال آوران المپیک و پارالمپیک و دارندگان مدال های بازی های آسیایی و همچنین سردیس چهره های ماندگار فوتبال و چهره های ماندگار ورزش است. تعدادی از این سردیس ها در مراسم های مختلف رونمایی شده است.
 
مقدم همچنین تجلیل و تقدیر از چهره های ماندگار ورزش و افتتاح تالاری به همین نام را از دیگر اقدامات موزه ورزش عنوان کرد و افزود: در همین راستا ماه گذشته از سردیس خانم طاهره طاهریان به پاس پنج دهه خدمات ارزنده برای ورزش کشور بخصوص ورزش قهرمانی بانوان تجلیل بعمل آمد و از کتاب تاریخ شفاهی تحولات ورزش زنان در ایران با عنوان "حضور ماندگار" که گفتگو با خانم طاهره طاهریان بود، رونمایی شد.
۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ، موزه ملی ورزش،المپیک،پارالمپیک
کدپستی :1995614336
نمابر : 26203374 
تلفن :26203396-021
  16- 021-27615314 
ایمیل : museum@olympic.ir

پیوندها

پیوندها
پیوندها
 پیوندها   پیوندها

پیوندها