بازی های آسیایی 1970 بانکوک، تایلند

بازی های آسیایی 1958 توکیو، ژاپن

                      بازی های آسیایی 1970 بانکوک، تایلند                     
 زمان برگزاری

9 تا 20 دسامبر 1970 
 تعداد کشورهای شرکت کننده

18

(ایران، برمه، پاکستان، تایلند، اندونزی، فیلیپین، مالزی، سنگاپور، سری‌لانکا، هنگ‌کنگ، اسرائیل، جمهوری کره، ژاپن، ویتنام جنوبی، نپال، افغانستان، کامبوج و هندوستان)

 تعداد رشته های ورزشی  135 شمار رشته ها و 13 رشته ورزشی
تعداد ورزشکاران 2450 ورزشکار
                           ایران در بازی های آسیایی 1970 بانکوک، تابلند                               
تعداد ورزشکاران  107 نفر
تعداد همراهان  37 نفر
تعداد رشته های ورزشی

10 رشته ورزشی

کشتی،  وزنه برداری، دوچرخه سواری تیمی، والیبال، مشت‌زنی، بسکتبال

   تعداد مدال های کسب شده 23 مدال (9 مدال طلا، 7 مدال نقره، 7 مدال برنز) 
 جدول رده بندی بازی های آسیایی بانکوک

بر حسب رنگ مدال : رتبه چهارم 

بر حسب تعداد مدال : رتبه چهارم

(بعد از ژاپن، جمهوری کره و تایلند)

در مراسم گشایش بازیها پرچم ایران را محمود نامجو حمل کرد.

                                      مدال آوران آسیایی 1970 بانکوک                                     
 1

وزنه برداری (3 طلا و4 برنز):

نشان طلا : محمد نصیری،پرویز جلایر و منوچهر برومند  

نشان برنز : محمد رضا ناصحی، محمد عامی تهرانی، اسماعیل درودیان و رضا استکی.

کشتی آزاد (3 طلا و 5 نقره):

نشان طلا : عبد الله موحد، منصور مهدی زاده و اسکندر فیلابی

 نشان نقره : علی اکبر حیدری، محمد علی فرخیان، محمد ابراهیم سیف پور، حسین تهامی ومحمود معزی پور

 دو و میدانی (2 نقره و2 برنز):

جلال کشمیری (یک نقره در پرتاب دیسک و یک برنز در پرتاب وزنه)

احمد میر حسینی (یک نقره در سه هزار متر با مانع)

تیمور غیاثی (یک برنز در پرش ارتفاع)

4  والیبال مردان (مدال برنز) 
5 والیبال زنان (مدال برنز) 
6 فوتبال (مدال نقره)
7

دوچرخه سواری (دو برنز):

اسماعیل حسینی یک مدال برنز در 4 هزار متر تعقیبی و مدال برنز یکصد کیلومتر تایم تریل تیمی. 

8 تنیس روی میز (یک برنز): هوشنگ بزرگ زاده مدال برنز انفرادی را کسب کرد.
9 تنیس (یک برنز): تقی اکبری در بخش انفرادی. 
10 

مشت زنی (4 مدال برنز):

ناصر آقایی، التفات طالبی، آلوش عباسی وحسین فتحیان پور 

                                       اسامی ورزشکاران شرکت کننده                                         
 زنان
1  پندنواز، کافیه (والیبال) 7  صالح، فرخنده (والیبال) 
2  تت، ماری‌ترزا (والیبال)  8  صفوی، شهلا (دوومیدانی) 
3  سپنجی، فاطمه (والیبال)  9  فتحی، مینا (والیبال) 
4 سحابی، پروین (والیبال)  10  فردی، پری (والیبال) 
5  سعادتی، سرور (والیبال)  11  کریمی، پری (والیبال)
6  شکوفی، بتول (والیبال)  12  
 مردان
 1 ادیبی، اصغر (فوتبال)
51 شیرازی، قدرت اله (واترپلو) 
2 آذرفر، شهرام (شنا ـ واترپلو) 
52 صابرمجیدی، حسین‌علی (واترپلو)  
آذرفر، شهریار (شنا ـ واترپلو) 
53  صالحیه، مسعود (والیبال)  
آریان‌فر (فرد)، حسن (دوچرخه‌سواری)   54  صدری، حسین (شنا ـ شیرجه) 
5 اسماعیلی، رضا (بسکتبال)  55  ضرغامی ده باوندی، حسن (دوومیدانی) 
آشتیانی، ابراهیم (فوتبال)   56 طالبی، نورالدین (واترپلو)  
7 اشرف کاشانی، جعفر (فوتبال) 
57 عبدالمحمدیان، فیروز (واترپلو)  
8 افضلی، رضا (قایقرانی)   58 عدل، محمود (بسکتبال)
 9  امینی، خسرو (واترپلو)   59 عرب، مصطفی (فوتبال)
10  انتظاری، سید محمدرضا (دوومیدانی)  60 غیاثی، تیمور (دوومیدانی) 
11 انوری، ابوالفضل (کشتی)  61 فرهنگ‌دوست، محمد (کشتی) 
12 بابائی، رامون (مشت‌زنی)   62 فیلابی، مسلم اسکندر (کشتی) 
13 برقچی، حسین (دوومیدانی)  63 قراب، جواد (فوتبال)  
14 بنی هاشمی، عبدالمظفر (بسکتبال)   64 قربانی، محمد (کشتی)  
15 بهارلو، حسین (دوچرخه‌سواری)  65 قلیچ خانی، پرویز (فوتبال) 
16 پاک‌منش، غلامحسین (مشت‌زنی)   66 کارگر پیشه، یداله (والیبال) 
17
پروین، علی (فوتبال)  67 کارگر نژاد، هوشنگ (وزنه برداری) 
18 پورحیدری، منصور (فوتبال)   68 کاشانی، نادر (بسکتبال) 
19  پوروخم خرمی، ابراهیم (وزنه‌برداری) 69 کبیری، حسن (والیبال)  
20 توفیق، عبدالمجید (بسکتبال)   70 کرد، حسن (والیبال) 
21 توکلی، حسین (واترپلو)   71 کریمی، اصغر (دوومیدانی)
22 جاویدآراء ، حسین (دوومیدانی)   72 کشمیری (میرزا معلم عدیل) 
23 جباری، علی (فوتبال)  73 کلانی، حسینعلی (فوتبال)  
24 جلال (دوومیدانی)   74 کلانی، محمد جعفر (تیراندازی) 
25 جوادپور، ابراهیم (کشتی)   75  گروسی، منصور (واترپلو)
26 حاج محمد، مهدی (فوتبال)   76 گورگیزنژاد، دانیل (وزنه‌برداری) 
27 حاجیلو، علی (کشتی)   77 لطفی، محمد (بسکتبال) 
28 حبیبی، حسن (فوتبال)   78 محمدپور، احمدرضا (بسکتبال) 
29 حجازی، ناصر (فوتبال)   79 مرتضوی، مجتبی (والیبال) 
30 حق گشا، خسرو (دوچرخه‌سواری)  80 مژدهی، عباس (فوتبال)  
31 حق‌وردیان، کارو (فوتبال)   81 مشحون، محمدرضا (بسکتبال)   
32 حلوائی، مجید (فوتبال)  82 معینی، فریدون (فوتبال)  
33 حیدرخان، محمدعلی (والیبال)   83 ملک ایمن، شهریار (والیبال) 
34 خاتمی، سیدعمران (مشت‌زنی)   84 ملک لو، هوشنگ (والیبال) 
35 خلخالی، محسن (بسکتبال)  85 ملک‌لو، حسن (مشت‌زنی)  
36 دانشمند، منوچهر (دوچرخه‌سواری)  86 ممتحن، نصرت‌اله (تیراندازی) 
37 در رودی، اصغر (دوچرخه‌سواری)  87 موحد اردبیلی، عبداله (کشتی) 
38 درمنکی‌فراهانی، امیر (وزنه‌برداری)   88 میری، ابوالقاسم (دوومیدانی)    
39 دشتباوی، یداله (شیرجه) 89 ناصحی ارجمند، محمدرضا (وزنه‌برداری) 
40 ده‌باوندی(اروندی) محمدصادق (دوومیدانی) 90 نسیم ناصری، حسین (واترپلو)  
41 دهنوی، نصراله (وزنه برداری) 91 نصیری، ناصر (کشتی)
42  ذاکری، داریوش (کشتی) 92 نصیری‌سرشت، محمد (وزنه‌برداری) 
43  ذوقی نژاد، مصطفی (والیبال)  93  نگهبان، سروش (بسکتبال) 
44  روحانی، سید تقی (وزنه برداری)  94  نوح‌نژاد، ابراهیم (دوومیدانی) 
45 ساروخانی، محمد (مشت زنی)  95  نوری، محمدرضا (بسکتبال) 
46  سید عباسی، سید شمس الدین (کشتی)   96  نیاکان، محمدمهدی (والیبال) 
47 شرفی، اصغر (فوتبال)  97  نیک‌نفس، کیوان (فوتبال)
48 شریعت، مرتضی (واترپلو)
98 والی، علی (وزنه‌برداری)  
49 شکریان، غلامرضا (بسکتبال)  99  وطن‌خواه، محمد رضا (فوتبال)
50  شنجانی، حیدر (واترپلو)  100  

                                     اسامی هیات سرپرستی و همراهان                                      
  1 رضا کاشفی (سرپرست هیئت)
2 دکتر محمدحسن رهنوردی (دبیرکل کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون وزنه‌برداری)
3 تیمسار مصطفی مکری‌نژاد (رئیس فدراسیون فوتبال)
4 فتح‌اله امیر علائی (رئیس فدراسیون مشت‌زنی)
5 تیمسار حسینقلی بیات (رئیس فدراسیون تیراندازی)
 6  تیمسار مولوی (رئیس فدراسیون کشتی)
7 سرهنگ هوشمند الماسی (رئیس فدراسیون شمشیربازی)
8  فریدون فرخ‌نیا (رئیس فدراسیون والیبال)
9  سرگرد کیومرث راستین (رئیس فدراسیون شنا)
10  اسفندیار ستاری (رئیس فدراسیون دوومیدانی)
11  رضا قربانی (سرپرست ورزشکاران)
12  امیر امیرحمیدی (سرپرست اردوی ورزشکاران)
13  دکتر پرویز ادیب‌فر (پزشک هیئت)
14  عطاء بهمنش (سرپرست کشتی) 
15 هوشنگ آگهیان (سرپرست والیبال)  
16 دکتر فضل‌اله نیکخواه (پزشک) در بانکوک به اردوی ایران پیوست.
17  حسن‌رسولی(مدیرکل‌روابط بین‌الملل) 
18  رضا افضلی(کارشناس‌قایق‌رانی) 
19  علی‌اکبر یمین و امیرتاش(کارشناس‌ورزشی) 
20  شمیرانی ،شمس‌نیا، درمیشیان و ندیمی(مهندسین‌تأسیسات‌ورزشی) 
21 

مربیان:

علی باغبان‌باشی (دوومیدانی)، ایرج احرابی‌فر (شنا)، حسن پاک‌اندام (مشت‌زنی)، ایگورنتو (بسکتبال)، مصطفی افوظی (بسکتبال)، پرویز سیروس‌پور (کشتی)، داوود اخلاقی (دوچرخه‌سواری)، آیم (والیبال)، نیکولا (شناوواترپلو)، محمدرضا زهتاب (وزنه‌برداری)

22  داوران :

ناصرگیوه‌چی (کشتی)، مهدی یعقوبی (کشتی)، جعفر نامدارخان (فوتبال)، رسول رئیسی، مصطفی واعظ تهرانی و علی‌میرزائی‌کرمانشاهی (وزنه‌برداری)، لولیان و مقدسی (بسکتبال)، فتح‌اللهی وکاراپت‌کوچار (مشت‌زنی)

23  میرابوالقاسم فارسی (عکاس) 

آرشیو عکس های بازی های آسیایی 1970 بانکوک، تایلند

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ، موزه ملی ورزش،المپیک،پارالمپیک
کدپستی :1995614336
نمابر : 26203374 
تلفن :26203396-021
  16- 021-27615314 
ایمیل : museum@olympic.ir

پیوندها

پیوندها
پیوندها
 پیوندها   پیوندها

پیوندها