برگزاری مراسم رو نمایی از سردیس احمد ناطق نوری و منوچهر مقصودی پیشکسوتان ورزش بوکس با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک

برگزاری مراسم رو نمایی از سردیس احمد ناطق نوری و منوچهر مقصودی پیشکسوتان ورزش بوکس با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک
با حضور دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک، دکترسید محسن میر مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک و جمعی از روسای فدراسیون ها، پیشکسوتان و مسئولین فدراسیون بوکس و اصحاب رسانه، آیین رونمایی از سردیس احمد ناطق نوری بنیانگذار فدراسیون بوکس پس از پیروزی انقلاب اسلامی  و منوچهر مقصودی نائب رئیس سابق فدراسیون پیشکسوت و نام آور این رشته ورزشی در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
 
دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم فرهنگی ورزشی که با محوریت رشته ورزشی بوکس برگزار شد گفت: بنده به عنوان یک سرباز، گوش شنوای ورزش کشور به ویژه پیشکسوتان هستم و بر خود واجب می دانم ساحت مقدس پیشکسوتان را بیش از گذشته حفظ کنیم.
 
وی ضمن اشاره به اینکه با اینچنین فعالیت های فرهنگی در ورزش می توان بیش از پیش در دل مردم رخنه کرد افزود: یکی از مهمترین و قدرتمندترین ابزارهایی که می توان از آن برای غلبه فرهنگی بر دیگر کشورها استفاده کرد، علاوه بر توجه به تاریخ و تمدن، نگاه ویژه ای است که باید به اسطوره ها داشت. 
 
همچنین دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیرمقدم به پیشکسوتان، بزرگان و قهرمانان خانواده بوکس و دیگر حاضرین گفت: حضور دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان در این مراسم یک پیام ویژه برای جامعه بزرگ ورزش دارد و آن هم این است که وزیر قدردان بزرگان ورزش است.
وی ضمن اشاره به سرمایه های ورزش کشور ابراز داشت: تجربه می گوید سرمایه ها ماندگار نیستند اما باید بگویم برخی سرمایه ها نمادین هستند و مانند جهان پهلوان تختی در تاریخ ماندگار می شوند.
 
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ضمن بیان اینکه امروز ما تنها از دو پیشکسوت بوکس تجلیل نمی کنیم بلکه از پرچمداران فضیلت، انسانیت و اخلاق، تجلیل و تقدیر می کنیم اظهار داشت: اگر درخت ورزش ایران‌زمین سبز است و در میادین مختلف المپیک، جهانی و آسیایی افتخار آفرینی می کند، تنها به خاطر وجود ریشه‌ها یا همان پیشکسوتانی است که در سرتاسر کشور حضور دارند و باید در مقابل آنان سر تعظیم فرود آورد.
در پایان از سردیس احمد ناطق نوری بنیانگذار فدراسیون بوکس و منوچهر مقصودی نائب رئیس سابق فدراسیون پیشکسوت و نام آور این رشته ورزشی توسط وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و پیشکسوتان حاضر در این برنامه رونمایی شد.

 

مراسم رونمایی از سردیس نام آوران بوکس کشور

گفتنی است سردیس این دو پیشکسوت بوکس، در موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک واقع در ساختمان کمیته ملی المپیک قرار خواهد گرفت.

 

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۲۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ، موزه ملی ورزش،المپیک،پارالمپیک
کدپستی :1995614336
نمابر : 26203374 
تلفن :26203396-021
  16- 021-27615314 
ایمیل : museum@olympic.ir

پیوندها

پیوندها
پیوندها
 پیوندها   پیوندها

پیوندها